žiedas su briliantu, vyro ir moters ranka, puošni moteris raudona suknele

Papuošalai ir apranga: ką žinoti?

Apranga – tai tiesiog amžina, kone neišsemiama tema. Jau kalbėjome apie tai, kaip derėtų išsirinkti geriausiai tinkantį žiedą. Tačiau išsirinkti – tai dar ne viskas. Jei ruošiatės svarbiam renginiui ir planuojate išsinuomoti suknelę ar kitokį drabužį, labai reikėtų iš anksto pagalvoti, kaip prie jo derės žiedas su briliantu ar kitas papuošalus. Tad aptarkime esminius derinimo principus.

Kada vyks renginys?

Papuošalų pasirinkimas ir derinimas labai smarkiai priklauso nuo to, kada vyks pats renginys, šventė. Juk viskas gali vykti ir dieną, ir vakare, jau sutemus. Pirmuoju atveju labai tinka kuklūs, elegantiški, subtilūs, minimalistiniai papuošalai. Kitu atveju, kai renginys vyksta vakare, derėtų rinktis kažką puošnesnio, ryškesnio, labiau traukiančio žvilgsnį. Tokiu atveju tinka stambūs brangakmeniai, įmantresnių formų žiedai, auskarai ir kita.

Ką vilkėsite?

Dieną, kaip jau aptarėme, renkamės paprastesnio silueto papuošalus. Taip yra ir su apranga – nereikia persistengti. Visgi jei renginys vyks ir dieną, ir vakare, gali kilti šiokių tokių klausimų. Esmė ta, kad reikia įvertinti, ką tokio vilkėsite, į ką labiau orientuositės – į oficialią ar neoficialią šventės dalį. Galbūt visai persirengsite? Tuomet pasvarstykite, ar žiedas su briliantu idealiai tiks prie visko.

Žinoma, be galo svarbu dizainai, modeliai ir spalvos. Jei vilkėsite kažką ryškaus, tuomet rinkitės ne tokius spalvingus, netgi kuklesnius papuošalus. Ir atvirkščiai: jei norite vilkėti kažką elegantiško, minimalistinio, šviesaus, nebijokite išskirtinių juvelyrikos dirbinių, puoštų spalvingais brangakmeniais: akvamarinais, safyrais, smaragdais, rubinais, citrinais ir panašiai.

O gal derinimo net nereikia?

Kartais derinant papuošalus ir aprangą kyla išties rimtų iššūkių. Dažniausiai tiesiog neturime tokių papuošalų, kurie tiktų prie reikiamos progos. Tada gali atrodyti, kad nieko ir nereikia – einame be papuošalų arba nesigiliname, ar turimi dera, ar nedera. Taip, tokia tendencija išties egzistuoja. Tačiau ji – be galo rizikinga.

Tiek žiedas su briliantu, tiek klasikinio dizaino auskarai, tiek įmantri sagė – tai, kas galų gale atspindi ir papildo mūsų įvaizdį, asmenybę. Jei papuošalų nėra, tai ir mes atrodome nykios, nuobodžios, tarsi be savitų detalių, šabloniškai. Tad paskirti laiko ir pasirinkimui, ir derinimui – tiesiog būtina.