Kaip padidinti darbuotojų produktyvumą darbe?

Darbuotojų produktyvumas yra gyvybiškai svarbus Jūsų verslo sėkmei. Norint jį padidinti, tiek smulkaus, tiek stambaus verslo savininkai turi užsiimti su savo darbuotojais bei juos motyvuoti, tačiau tai padaryti ne visada yra lengva. Neretai sunku žengti pirmą žingsnį, kadangi tiesiog nežinoma, nuo ko pradėti. Žemiau pateikiami patarimai, kurie padės padidinti Jūsų darbuotojų našumą: tam reikia visai nedaug, kartais užtenka nustatyti pasiekiamus darbo tikslus arba įdiegti tokių kompanijų kaip Sekasoft.com tiekiamas programines sistemas, kurių dėka įmonės procesų valdymas bus sklandus ir greitas.

 

Aiškiai komunikuokite su darbuotojais

 

Bendravimas yra raktas į sėkmę. Be efektyvaus abipusio bendravimo, santykiai ir verslai žlunga. Vadovai, kurie veiksmingai perteikia darbo lūkesčius, atsakomybę ir norimus rezultatus, yra apdovanojami produktyviais darbuotojais. Norėdami pradėti kurti pozityvaus bendravimo kultūrą, reikia keisti patį bendravimą. Tyrimai rodo, kad apie 80% su darbu susijusių pokalbių tema dažniausiai būna klaidos ar nesėkmės. Į tai įtraukiamas ir kaltųjų ieškojimas.

 

Reikia susitelkti į ateitį ir mažiau fokusuotis į praeities klaidas – tai parodys Jūsų pasiryžimą žengti į priekį. Tačiau tai nereiškia, kad turite ignoruoti visas praeities nesėkmes. Verčiau išmokite teigiamai ir produktyviai žiūrėti į neigiamas situacijas, iš jų galite pasimokyti.

 

Suteikite darbuotojams tinkamas technologijas

 

Darbuotojai susierzina, jei jie neturi darbui tinkamų įrankių, todėl Sekasoft.com tiekiamos programos, kurių dėka optimizuojamas procesų valdymas, yra itin geras būdas padidinti darbuotojų produktyvumą. Įdiegti tokią programą yra itin pravartu, kadangi visi verslo procesai formalizuojami, nustatomos aiškios kompetencijos bei atsakomybės. Taip pat suformuojamos standartinės dokumentų formos, kuriami darbų sąrašai, sekamas pačio darbo procesas ir užduočių vykdymas. Tai užtikrintai padidiną įmonės našumą, nes darbuotojams telieka rūpintis pavestomis užduotimis, o kiti procesai vykdomi programos.

 

Nustatykite darbuotojams pasiekiamus darbo tikslus

 

Jūsų darbuotojai bus produktyvesni, jei turės užsibrėžtą tikslą. Jo nustatymas padeda motyvuoti darbuotojus ir ugdyti pasitikėjimą savimi ir savo sugebėjimais sėkmingai įvykdyti užduotis. Nustatę tikslus, sukurkite sistemą, kuroje darbuotojai galėtų sekti savo individualų darbą.

 

Tokia sistema leis darbuotojus įsivertinti savo darbingumą ir paskatins produktyvumą. Reguliariai aptarkite darbuotojų tikslus ir jų asmeninį progresą, apdovanokite juos už gerai atliktą darbą.

 

Tokių kompanijų kaip Sekasoft.com tiekiamas optimizuotas procesų valdymas, abipusė komunikacija ir darbuotojų tikslų nustatymas garantuotai padidins jų produktyvumą. Šie dalykai parodys aiškius Jūsų keliamus lūkesčius ir reikalavimus, taip pat tai pagerins Jūsų santykius su pačia įmone.